اگر در حال خواندن این مطلب هستید، شما برای فروش تجهیزات نظارت تصویری انتخاب شده اید.

از کجا شروع کنم؟

همین حالا از مدیر فروش بخواهید دوره خط مستقیم را برای اکانت شما فعال کند. ارزش واقعی این دور 1،800،000 تومان است که برای شما به صورت رایگان فعال می شود. پس از فعالسازی دوره شما 6 روز زمان دارید تا دوره را بصورت کامل ببینید و در آزمون شرکت کنید. اطلاعات دوره به شما کمک می کند تا با مراحل فروش استاندارد و حرفه ای و اهمیت هر مرحله از فروش آشنا شوید و در نهایت بشکل یک فروشنده حرفه ای عمل کنید.

همین حالا در سایت ثبت نام کنید و اکانت خود را برای مدیر فروش ارسال کنید تا دوره رایگان برای شما فعال بشه.

پروسه بازاریابی و فروش در ارشیا فراز

پروسه بازاریابی و فروش شامل 12 مرحله می باشد که افراد و تیمهای مختلفی عهده دار هر بخش هستند.

 1. یافتن سرنخ فروش ( برعهده بازاریاب)
 2. ثبت فرصت فروش (بر عهده مدیر فروش)
 3. ارتباط و مذاکره و رفع موانع ذهنی مشتری ( برعهده بازاریاب)
 4. بازدید از محل (بر عهده تیم فنی ارشیا)
 5. تهیه پروپزال و طراحی (بر عهده تیم فنی ارشیا)
 6. صدور پیشفاکتور (برعهده واحد فروش ارشیا)
 7. ارسال پیش فاکتور به مشتری و پیگیری پاسخ مشتری و تعیین تکلیف فرصت فروش (برنده/بازنده) (برعهده بازاریاب)
 8. مذاکره و بازبینی شرایط معامله ( بازاریاب و واحد فروش ارشیا)
 9. پیگیری پرداخت مشتری (برعهده بازاریاب)
 10. تحویل جنس به مشتری (برعهده واحد فروش ارشیا)
 11. محاسبه و واریز پورسانت بازاریابها (برعهده واحد مالی ارشیا)
 12. اجرای پروژه در صورت نیاز (بر عهده تیم فنی ارشیا)

پروسه فروش چگونه کنترل می شود؟

برای کنترل پروسه بازاریابی و فروش همه پرسنل داخلی و خارجی ارشیا و بازاریابان از نرم افزار ارتباط با مشتریان در آدرس my.modirshabakeh.com استفاده می کنیم.

اگر هنوز اکانت CRM ندارید، برای دریافت اکانت با شماره 03132747091 داخلی 20 تماس بگیرید و با مدیرفروش  هماهنگ شوید.

روش محاسبه پورسانت من

 1. تا سقف 100 میلیون تومان : 2.5 درصد از مبلغ کل فروش کالا .
 2. از 100 میلیون تومان تا 300 میلیون تومان: مبلغ ثابت 2 میلیون و پانصد هزار تومان باضافه 4 درصد از مازاد فروش 100 میلیون تومان. 
 3. بیش از 300 میلیون تومان : مبلغ ثابت 8 میلیون تومان باضافه 6 درصد از مازاد فروش 300 میلیون تومان. 
 • مبنای محاسبه پورسانت مبلغ کل فاکتور، پیش از افزودن مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
 • پورسانت فقط از فروش کالا محاسبه می شود و خدمات اجرایی موجود در فاکتور شامل پورسانت نمی شود.

مثال1: فرض کنید شما موفق به فروش 50،000،000 تومان کالا شده اید. پورسانت شما به صورت زیر محاسبه می شود:

50،000،000 * 2.5% = 1،250،000 تومان


مثال2: فرض کنید شما موفق به فروش 180،000،000 تومان کالا شده اید. پورسانت شما به صورت زیر محاسبه می شود:

180،000،000 – 100،000،000 = 80،000،000 مازاد

4% * 80،000،000 = 3،200،000

2،500،000 + 3،200،000 = 5،700،000 تومان


مثال3: فرض کنید شما موفق به فروش 340،000،000 تومان کالا شده اید. پورسانت شما به صورت زیر محاسبه می شود:

340،000،000 –  300،000،000 = 40،000،000 مازاد

6% * 40،000،000 = 2،400،000

8،000،000 + 2،400،000 = 10،400،000 تومان

چه زمانی مبلغ پورسانت واریز می شود؟

 

پیگیری پرداخت مشتری بر عهده شماست. به محض واریز وجه از طرف مشتری به حساب شرکت، طی 12 روز کاری پورسانت شما محاسبه و به حساب شما واریز می گردد. در حال حاضر کلیه فروش بصورت نقدی انجام می گیرد. لذا نگرانی بابت عدم پرداخت از سمت مشتریان وجود ندارد.

 • سوال: چرا 12 روز کاری پس از فروش نهایی پورسانت واریز می شود؟
 • پاسخ: چون چند روز طول می کشد تا بار برای مشتری ارسال شود. حتی ممکن است مشتری قبل از تحویل منصرف شود و فاکتور را تغییر دهد یا کلا مرجوع کند. برای همین مدت زمان 12 روز کاری برای رفع اشکالات احتمالی زمان مناسبی است.

آیا مشتری می تواند پول فاکتور را به حساب من واریز کند؟

 

بله، چرا که نه. در برخی از موارد که بازاریاب با مشتری آشنایی قبلی دارد،  مایل است پول را به حساب بازاریاب بریزد. شما پس از دریافت وجه از مشتری، مبلغ فاکتور را بصورت کامل به حساب شرکت واریز می کنید و طی روال معمول پورسانت شما در بخش مالی ارشیا محاسبه و سریعا به حساب شما بازگشت می شود. این روش فقط برای شما زحمت اضافی به حساب می آید و بدلیل بوجود آمدن مراحل بیشتر اداری و اتلاف وقت توصیه نمی شود .

نکات کلیدی که شما و مشتریانتان قبل از خرید دوربین  و تجهیزات باید بدانید؟

 

نکته اول: سود ما بعنوان فروشنده در خریدِ خوبه، نه فروش گرانتر به مشتریانمان.
نکته دوم: مشتری عزیز، جنس بی کیفیت برات دردسر میشه.(دوماه و دو سال فرق نداره)
نکته سوم: در تجهیزات الکترونیکی، دنبال گارانتی خوب باش.(بعضیا فقط لب و دهن هستن، حرفشون سندیت نداره)
نکته چهارم: آینده رو ببین و تجهیزاتی بخر که تا چند سال پاسخگوی رشد و توسعه محل شما باشه.
نکته پنجم: مشتری عزیز، هیچ ارزونی بی دلیل و هیچ گرونی به حکمت نیست! همیشه درست نیست، همیشه هم غلط نیست. فقط تجربه می تونه قاضی خوبی باشه. دو راه بیشتر برای داشتن تجربه نداریم : روش اول: “پول زیاد دارم، می خرم خودم تست می کنم.” یا روش دوم: “از شخص باتجربه تری کمک می گیرم که صدها بار اینکارو انجام داده” شما کدوم روشو انتخاب می کنی؟

قراره چی بفروشیم؟

 

هر پروژه نظارت تصویری چند بخش اصلی داره که شامل دوربین مداربسته، تجهیزات دخیره سازی تصاویر و اجرای زیر ساخته. پیشنهاد می کنم فایل صوتی زیرو بصورت کامل و با دقت گوش کنید:

از کجا بدونم چه دوربینی برای مشتری مناسبه؟

 

ما بیش از 25 مدل دوربین در سبد کالای خود داریم . انتخاب دوربین مناسب به عوامل مختلفی از جمله نور محل، زاویه دید، کیفیت مدنظر مشتری، فاصله، زیرساخت، کاربرد و عوامل دیگری بستگی دارد. لذا برای جانمایی صحیح  بازدید حضوری مکان الزامی است. حتی در پروژه های بزرگ ساختمانی برای به حداقل رساندن تعداد دوربینها، به نقشه برای محاسبات مهندسی نیازمندیم.

پس اینکه شخصی از روی ذهنیت خود و ادعای تجربه  تعداد دوربین را  بدون بازدید فنی ، فقط از روی مساحت مکان محاسبه کند، کار غیر حرفه ای است باعث افزایش هزینه های مشتری می شود.مشتری شما مطمئن باشد پس از پایان کار با تعدادی نقاط کور مواجه خواهد شد و آرامش و امنیت و کنترل کامل برروی مجموعه نخواهد داشت. پس اینکار هیچ نتیجه ای بجز نارضایتی مشتری در پی نخواهد داشت.

نگران نباشید. بازدید، طراحی، جانمایی و در نهایت تهیه پروپزال بر عهده تیم فنی شرکت است و بصورت رایگان انجام می شود. پس از بازدید کارشناس فنی طرح نهایی و محصولات پیشنهادی بصورت پیشفاکتور برای شما بعنوان ایجنت (Agent) ارسال میشود تا شما وارد مرحله مذاکره و بازبینی شرایط معامله با مشتری شوید.

عدم تداخل فعالیت ایجنتها

پر واضحه که به غیر از شما ایجنتهای فعال دیگری با  شرکت همکار می کنند. برای اینکه تداخلی در فرایند بازاریابی ایجنتها بوجود نیاد، قبل از شروع هر اقدام بازاریابی فرصت فروش را بنام خود ثبت کنید.

برای ثبت پروژه با مدیر فروش شرکت تماس بگیربد.

چرا باید فرصت فروش رو بنام خودم ثبت کنم؟

 

شاید بهتر باشه در مورد اینکه اگه فرصت فروش رو ثبت نکنید چی میشه توضیح بدیم. همونطور که گفتیم ایجنتهای مختلفی در فیلد بازاریابی دوربین فعالیت می کنن. فرض کنید شما و ایجنت دیگری یک سرنخ مشترک برای فروش پیدا کرده اید. پورسانت به کسی تعلق می گیرد که فرصت فروش ر ا زودتر بنام خود ثبت کرده است.

حتی ممکن است شما سرنخی را انتخاب کنید که قبلا به دلایل از جمله بد حسابی در لیست سیاه شرکت قرار دارد. با ثبت فرصت فروش شما از گزارش فعالیتهای قبلی که برای یک سرنخ انجام شده مطلع می شوید.

قانون اساسی

 

 1. برای بالا بردن خدمت رسانی و پیگیری سرنخ ها، هر ایجنت فقط می تواند 4 سرنخ فعال در هر ماه انتخاب کند.
 2. در صورتیکه چند ایجنت یک سرنخ مشترک را انتخاب کنند، سرنخ به شخصی که زودتر فرصت فروش را ثبت کرده باشد واگذار می شود.
 3. اخلال در فرایند بازاریابی شما از سوی دیگران، تخلف به حساب می آید و با ایجنت متخلف طبق ضوابط برخورد قانونی می شود.
 4. چنانچه طی مدت یکماه فرصت فروش تعیین تکلیف نشود (برنده یا بازنده)، سرنخ به شخص دیگری برای پیگیری ارجاع داده میشود و شما پورسانتی دریافت نمی کنید.
 • تبصره: درصورتیکه فرصت فروش از طرف مشتری تایید شود ولی پروسه اداری مشتری جهت خرید بیش از یکماه طول بکشد، فرصت فروش تا 3 هفته آینده در لیست شما باقی می ماند و پیگیریهای لازم برعهده خود شماست و پس از آن بعنوان فرصت فروش بازنده تلقی می شود.

سوالات متداول

به شما و همکاران محترمی که در بخش بازاریابی و فروش با ما همکاری میکنند ایجنت(عامل) میگوییم.

سرنخ همون مشتری احتمالی شماست. سرنخها دو دسته هستند. 

 • سرنخ بدست آمده: سرنخی که فقط می دانید وجود دارد ولی هنوز اقدام جدی در مورد آن انجام نداده اید.
 • سرنخ فعال: سرنخی که در حال انجام عملیات بازاریابی و پیگیری آن هستید.
 • سرنخ شکست در بازار : سرنخی که شما موفق به جلب رضایت وی نشدید.
 • سرنخ لغو پروژه: سرنخی که به هر دلیلی فعلا پروژه را لغو کرده است.

شما بعد از این که مشتریان احتمالی‌تان یا سرنخ فروش را پیدا کردید،‌می‌توانید آن را با تایید مدیرفروش تبدیل به فرصت فروش کنید و مشخص کنید که یک شانس فروش دارید. هر سرنخ فروش می‌تواند بی‌نهایت فرصت فروش داشته‌باشد.

بازی تخفیف!!!
تو بازار دوربین، بدترین کار بازی دادن مشتری با تخفیفه و فروش محصولات غیر اصلی بی کیفیت چینی با تخفیف ببیشتره. تجهیزاتی که اگه بخوای گارانتی کنی، فروشنده به هرقیمتی دنبال گردن نگرفتن عیبه دستگاهه. تا حالا چند بار شنیدین که خرابی بعلت نوسانات برقی بوجود اومده و شامل گارانتی نمیشه.

در حالیکه دوربینهای ما گارانتی بی قید وشرط دارن. باورکردنی نیست ولی این گارنتی شامل نوسانات برق، آبخوردگی، شکستگی، ضربه دیدگی، خسارت ناشی از صاعقه، و حتی خیس شدن دوربین هم میشه!

تو شرکتهای بزرگ و سازمان های دولتی خریدار با مصرف کننده متفاوته. یعنی بخش فناوری اطلاعات و حراست یا زیرشاخه های این مجموعه درخواست خرید تجهیزات میدن و واحد تدارکات برای خرید اقدام میکنه. حالا یه مشکل بزرگ تر بوجود میاد. ادمین واحد فناوری اطلاعات و حراست دنبال تجهیزات با کیفیت و اورجیناله و کارایی مستمر از شبکه انتظار داره ولی اولویت اصلی واحد تدارکات یا واحد خرید پرداخت پول کمتره. اینجاست که بازی تخفیف برنده میشه و جنس غیر اصلی گریبان واحد فناوری و تیم حراست اطلاعاتو می گیره و ضررهای زیادی به کل مجموعه می زنه.

 1. هرگز و هرگز از کلمه تخفیف استفاده نکنید بجای آن بگویید هدیه شرکت به شما.
 2. تخفیف رو بصورت درصدی اعلام نکنید. مبلغ رو محاسبه کنید و به مشتری اعلام کنید. با هماهنگی مدیر فروش ماکزیمم 3 درصد از فاکتور کالا رو تخفیف بدید.
 • مثلا فاکتور کالای مشتری 100،000،000 تومان شده. به مشتری نگویید 3 درصد خفیف دارید. بگویید 3،000،000 تومان هم هدیه شرکت به شما.

پرکاربردترین دوربینهای تحت شبکه

دوربین دام

اصطلاح دام (Dome) به معنای گنبده. اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین های مداربسته اشاره می کنه و برای محیط های مسقف استفاده بشن. ( مثل محیطهای داخلی اداری، تجاری یا مسکونی) 

دو مدل 5 و 8 مگا پیکسل

دوربین بولت

اصطلاح بولت (Bullet) به معنای گلوله یا لوله است. این نوع دوربینها به شکل استوانه یا مکعب مستطیل که به صورت دیواری و در محیطهای بیرونی نصب می شن.

دو مدل 5 و 8 مگا پیکسل

دوربین اسپیددام

 این دوربین ها  قابلیت گردش در جهات مختلف و (معمولا) زوم کردن در یک زاویه خاص دارن و می تونی دوربینو طوری تنظیم کنی که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل های مشخصیو بهت نشون بده.

سه مدل 2 و 5 و 8 مگا پیکسل 

ویژگیهای دوربینهایی که ما پیشنهاد می دهیم چیست؟

6 سال ضمانت پایداری کیفیت تصویر

5 سال گارانتی طلایی بدون قید و شرط

17 قابلیت هوشمند

سرور انتقال تصویر در ایران

17 قابلیت هوشمند

عبور از خط
فنس مجازی
ورود به منطقه
خروج از منطقه
گم شدن اشیا
اضافه شدن اشیا
تردد شمار افراد
تشخیص چهره
تشخیص حرکت

تشخیص حرکت سریع افراد
تشخیص پوشاندن دوربین
تشخیص تغییر زاویه دوربین
تشخیص پارک غیر مجاز خودرو
تشخیص پرسه زنی افراد
تشخیص صدای غیر عادی
تشخیص عدم فکوس لنز
تشخیص تجمع افراد

با توجه به مدل انتخابی شما، دوربینها دارای فیش ورودی میکروفن هستند و به شما امکان ضبط صوت با کیفیت را فراهم می کنند.

پشتیبانی از میکروفن

ضد آب و غبار

بدنه ضد آب و گرد و غبار با درجه IP67. مقاومت کامل در برابر گرد و غبار بطوریکه خاک به هیچ‌وجه به دستگاه نفوذ نخواهد کرد و محفاظت در برابر غوطه‌وری در آب تا عمق 1 متر به مدت 30 دقیقه.

این دوربینها درگاه SD card دارن و تا ظرفيت 256 گيگابايت كارت حافظه را براي ضبط تصاوير پشتيباني مي كنن.

پشتیبانی از میکروSD

قابلیت ارتباط با دستگاه های دیگر

پشتیبانی از پروتکل onvif باعث میشه تا دوربینهای مشتری با محصولات برندهای معتبر دیگه مچ بشه.

2 تا 5 سال گارانتی طلایی بدون قید و شرط

3 تا 6 سال ضمانت پایداری کیفیت تصویر

باورکردنی نیست ولی این گارنتی شامل نوسانات برق، آبخوردگی، شکستگی، ضربه دیدگی، خسارت ناشی از صاعقه، و حتی خیس شدن دوربین هم میشه!

نمونه تصویر دوربینها

نمونه تصویر اسپیددام 2 مگاپیکسل زوم 36 برابر​

*کیفیت ویدئوی بالا برای ارسال در اینترنت پایین آمده

نمونه تصویر روز دوربین 5 مگاپیکسل سری اقتصادی
نمونه تصویر شب دوربین 8 مگاپیکسل سری اسمارت
نمونه تصویر روز دوربین 8 مگاپیکسل سری اسمارت
نمونه تصویر شب دوربین 5 مگاپیکسل سری اسمارت
نمونه تصویر روز دوربین 5 مگاپیکسل سری اسمارت

مدیر فروش ارشیافراز 

مریم قانع راده

بنظرم قویترین عامل در بیزینس مستمر و لذت بخش اعتماده. بدون اعتماد هیچ ارتباطی ماندگار نیست. وفاداری دو طرفست، ارزشمندترین سود، اعتباریه که از رضایت مشتریان بدست میارم. برای خرید بی دردسر با تضمین معتبر از من استعلام بگیرید

اسکرول به بالا