میکروتیک! من چطور برای مشتری، دستگاه انتخاب میکنم؟

انتخاب دستگاه مناسب، برای پروژه مشتری تقریبا مهمترین فاز انجام کاره.
همه میتونن کم و بیش یه دستگاه موجود رو تنظیم کنن. اما فاز طراحی و انتخاب دستگاه در پروژه، معمولا قسمتیه که باعث تمایز تو از بقیه همکارات میشه.

اینکه در پروژه چه دستگاهی استفاده بشه، بسیار بسیار مهمه.

گاهی با انتخاب اشتباه دستگاه، چنان ضرری به یک مشتری وارد میشه، که طراح پروژه برای مخفی کردن این ضرر و آبرو ریزی دست به هر کاری میزنه! در پروژه های بزرگتر این انتخاب اشتباه میتونه باعث ضررهای بسیار بزرگ و جبران ناپذیری بشه و حتی مسیر اجرای پروژه رو به سمت کاملا اشتباهی پیش ببره.

در این ویدیوی ۳۷ دقیقه ای که یکی از جلسات کارگاه عملی میکروتیک مدیرشبکه هست، به طور کامل توضیح دادم که وقتی در پروژه ای نیاز به طراحی و انتخاب یک دستگاه میکروتیک پیدا میکنم چطور اونو انتخاب میکنم و چه پارامترهایی برای من مهمه.

کافیه که به سایت میکروتیک بری و از قسمت Hardware از فیلترهای متنوع موجود در این قسمت، استفاده کنی و دستگاه مورد نظرت رو پیدا کنی.

این بهترین راه انتخابه و بسیار بسیار بهتر از اینه که زنگ بزنی به فلان مشاور یا فلان آشنا یا فلان مهندس شاغل در شرکت بزرگ فلان، و از او بپرسی که کدوم دستگاه برای پروژه تو مناسبه! اینو یادت باشه این فلانیها به دلیل مشغله فراوان، فرصت آپدیت کردن اطلاعات خودشونو ندارن! و نا خواسته به تو ضربه میزنن!

اگر خودت دست به کار بشی از آخرین و جدیدترین محصولات هم باخبر میشی و میتونی بهترین اونها رو انتخاب کنی. و در نتیجه میتونی این انتخاب عالی رو در پروژه اهرم کنی برای رضایت مشتری، که نهایتا منجر میشه به نفع تو!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید