چطور با میکروتیک انتقال تصویر انجام دهیم؟

انجام انتقال تصویر  و دیدن تصاویر دوربین های مدار بسته از خارج از مکانی که هستیم ، خواسته  تمام افرادی است که به هر دلیلی مثل محافظت کردن یا نظارت یا … از مکان مورد نظرشون ، از دوربین مدار بسته استفاده کنند.

فرض کن کلی هزینه کردی و دوربین مدار بسته داری ولی به هر دلیلی نمی تونی وقتی مسافرتی یا بیرون از کارخونه و کارگاه ومنزل و محیط کار خود هستی ، دوربین هاتو چک کنی… 🙁

یه راه مطمین برای انجام انتقال تصویر استفاده از میکروتیک هست که در این مقاله سعی می کنم ، برات آموزش بدم

اگه دوست داشتی میتونی ایمیلتو اینجا برای من وارد کنی تا مطالب مفید و کاربردی را برات بفرستم . مطمئن باش که ایمیل تو نزد من امانت هست و فقط برای ارسال مطالب گلچین شده و به درد بخور ازش استفاده میشه.

خب  همه ما می دونیم دوربین های مدار بسته با توجه به نوع خود به یک دستگاه مرکزی مثل DVR یا NVR متصل می شوند. این دستگاه دارای یک IP می باشد که در شبکه داخلی ما یعنی مثلا بر روی کامپیوتر یا گوشی که متصل به شبکه در همان مکان است قابل مشاهده و نظارت می باشد. تا اینجا ما می توانیم  با زدن IP خود در صفحه وب وارد محیط  DVR شویم و تصویر را ببینیم.

مثلا اگر فرض کنیم IP DVR:192.168.17.20  

حالا اگر قرار باشد که تصویر را از بیرون از شبکه داخلی خود ببینی یکی از راه حل ها استفاده از تجهیزی مثل روتر میکروتیک است . با نوشتن یک dstnat در میکروتیک تو می تونی شبکه private خود را به شبکه Public روی اینترنت وصل کنی.

شبکه اینترنت یک شبکه public است که با یک IP public قابل دسترسی هست ولی شبکه Private شبکه ایی است که برای ما خصوصی به حساب می آید و قابل دسترسی از روی اینترنت نیست . نوشتن  dstnat در واقع IP و Port شبکه عمومی  را به  IP و Port  شبکه خصوصی ترجمه می کند تا از روی اینترنت  و بیرون از مکان قابل دسترسی باشد .

تعریف سناریو  :

خب با فرض اینکه IP  اینترنت ما در محل کار  ۸۴.۲۴۱.۱۴۳.۷۱ است و IP DVR  ما ۱۹۲.۱۶۸.۱۷.۲۰ هست و می خواهیم  از راه دور، دوربین های محل کار را  نظارت کنیم .

تنظیمات روتر میکروتیک :

نوشتن Dstnat را شروع می کنیم .

 1. وارد میکروتیک می شویم .
 2. به مسیر NAT  IP – >  Firewall – >  می رویم.
 3. یک رول اضافه می کنیم.
 4. در سربرگ General تغییرات زیر را اضافه کنید .
 1. Chain = dstnat
 2. Dst. Address = IP Public   برای مثال ۸۴.۲۴۱.۱۴۳.۷۱ Dst. Address =
 3. Protocol = 6 (tcp)
 4. Dst. Port = Port  برای مثال  Dst. Port = ۸۰۲۰ 

نکته : این شماره پورت دلخواه می باشد ولی نباید از پورت های رزرو شده استفاده کنید .

 • در سربرگ Action تغییرات زیر را اضافه کنید .
 1. Action = dst-nat
 2. To Addresses = IP DVR or NVR برای مثال  ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۷٫۲۰   =  To Addresses
 3. To Port = 80

نکته : شماره پورت ۸۰ برای دستیابی به صفحه لاگین  دستگاه بر روی صفحه وب می باشد  . ولی اگر مثلا قصد دیدن تصاویر بر روی اپیلیکیشن روی گوشی را داری باید ببینی داخل DVR  برای  آن ، چه پورتی در نظر گرفته شده و در این قسمت همان پورت را وارد کنی .

چطور از راه دور انتقال تصویر خود را ببینم ؟

بعد از انجام این مراحل حالا می توانی از راه دور با IP زدن اینترنتی و پورت آن  در یک مرورگر، انتقال تصویر خود را مشاهده کنید.

۸۴.۲۴۱.۱۴۳.۷۱:۸۰۲۰

اگه این مقاله برات مفید بود لطفا اونو با دوستات به اشتراک بذار تا اونا هم استفاده کنند درضمن خوشحال میشم اگه چیزی هست که من فراموش کردم و تو میدونی و میتونه به بقیه کمک کنه، تو کامنتها بنویسی …

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

ادامه در مرورگر
برای نصب ضربه بزنید افزودن به صفحه اصلی
افزودن به صفحه اصلی
چطور با میکروتیک انتقال تصویر انجام دهیم؟
آیکون مدیرشبکه رو روی صفحه گوشی ایجاد کن تا دسترسی راحتتر داشته باشی. هیچ فضایی روی گوشی اشغال نمیشه.
نصب
این پست را در...
چطور با میکروتیک انتقال تصویر انجام دهیم؟
Chrome
چطور با میکروتیک انتقال تصویر انجام دهیم؟ را به صفحه اصلی اضافه کنید
نزدیک

برای تجربه ای بهینه در تلفن همراه، میانبر چطور با میکروتیک انتقال تصویر انجام دهیم؟ را به صفحه اصلی تلفن همراه خود اضافه کنید

1) دکمه اشتراک گذاری را در نوار منوی مرورگر خود فشار دهید
2) "Add to Home Screen" را فشار دهید.