روش نصب سرور در رک

معمولاً یک شاسی سرور نوع رکمونت با قابلیت نصب شدن بر روی رک طراحی می‌شود. با گذشت زمان صنعت استانداردهایی را تصویب کرد تا نصب رک سرور برای همه آسان شود. این امر به ویژه برای کسانی که اغلب کار تعمیر و نگهداری را انجام می‌دهند یا اتاق سرور خود را گسترش می‌دهند بسیار مهم است.

بنابراین اگر برخی از این استانداردها را می‌دانید، داخل رک کردن یک سرور چندان کار سختی نخواهد بود. یادگیری بهترین شیوه‌های نصب سرور مهم است چرا که می‌توانید خطر آسیب رساندن به قطعات را کاهش داده و پایداری را تضمین کنید.

نکات قبل از نصب

با ابعاد سرور و رک خود آشنا باشید. قبل از هر چیزی، باید عرض، عمق و ارتفاع سرور خود را بدانید. پس از آن مطمئن شوید که سرور با عرض، عمق و ارتفاع رک شما سازگار است. به طور خلاصه، ارتفاع توسط واحدهای رک اندازه گیری می‌شود که برابر با سه سوراخ روی قفسه شما است. عرض معمولا ۱۹ اینچ است، استثنائات بسیار کمی در این استاندارد وجود دارد. عمق متغیرترین بعد رک‌های سرور و تجهیزات نصب است به همین دلیل است که ریل‌ها و قفسه‌ها معمولا دارای عمق قابل تنظیم هستند.

اگر سرور شما با رک شما سازگار نیست، یک نظم دهنده یا براکت پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند. سرور با اندازه کامل بدون یک کیت آداپتور یا یک کیت ریل ۲ پست یا ۴ پست روی یک رک ۲ پست نصب نمی‌شود. آداپتورها همچنین می‌توانند زمانی که تجهیزات شما به اندازه کافی برای رک گسترده یا خیلی عمیق و یا به اندازه کافی عمیق نیستند، کمک کنند.

بدانید که رک سرور شما چه نوع حفره‌هایی دارد. رک شما یا دارای سوراخ‌های رزوه‌دار، بدون رزوه یا مربعی است. اگر از ریل یا قفسه بدون ابزار استفاده می‌کنید، احتمالا فقط با رک با سوراخ مربعی کار می‌کند. اگر می‌خواهید یک ریل سوراخ رزوه‌دار را به یک قفسه سوراخ مربعی وصل کنید، ابتدا باید مهره‌های قفس را نصب کنید.

قفسه‌ها یا ریل های رک سرور را متناسب با عمق تنظیم کنید. بسیاری از ریل‌ها و قفسه‌های تولید شده در چند سال گذشته دارای عمق قابل تنظیم هستند. بر خلاف تجهیزات نصب غیر قابل تنظیم، اینها دارای مکانیزم کشویی هستند که به شما این امکان را می‌دهد که تناسب دقیقی در سرور خود داشته باشید. برای تنظیم عمق نصب، باید براکت عقب را روی براکت بیرونی ریل یا قفسه خود بکشید.

چگونه یک سرور را وارد رک کنیم؟

ریل یا قفسه سرور را در رک نصب کنید. پس از تنظیم عمق، اکنون می‌توانید ریل‌ها و قفسه‌های خود را نصب کنید. بسته به نوع سوراخ قفسه و مکانیزم نصب تجهیزات، دستورالعمل‌ها متفاوت خواهد بود. در اینجا دستورالعمل‌های نصب را با انواع پیچ، بدون ابزار و سوراخ مربعی با انواع مهره قفس ارائه می‌دهیم.

ریل داخلی را از طریق پیچ شانه (برای ریل‌های مخصوص سرور) روی سرور نصب کنید. ریل‌هایی که به طور خاص برای کار با سرورهایی مانند HP و Dell طراحی شده‌اند دارای پیچ شانه هستند. اینها از سرورها خارج شده و شبیه دستگیره‌های کوچک به نظر می‌رسند. به شکاف j ریل سرور متصل می‌شوند تا در جای خود قفل شده و طوری ساخته می‌شوند که فلزی در بالا یا پایین سرور وجود نداشته باشد.

سرور را به درون رک سر دهید. اگر از ریل مخصوص سرور استفاده می‌کنید، ریل‌های داخلی روی سرور خود را با ریل‌های خارجی نصب شده بر روی رک مطابقت داده و آن را به درون سر می‌دهید. اگر از ریل یونیورسال استفاده می‌کنید، چیزی روی شاسی سرور خود نصب نمی‌کنید و قادر خواهید بود آن را روی ریل سر دهید.

در صورت استفاده از سروری سازگار، پیچ شستی را نصب کنید. ریل‌های یونیورسال از پیچ‌های شستی پشتیبانی می‌کنند که سرور را در سوراخ وسط یک واحد رک قفل می‌کنند. همه شاسی سرورها از پیچ‌های شستی پشتیبانی نمی کنند اما اگر این کار را انجام می‌دهید، استفاده از آنها ایده خوبی است.

بهتر است سرورها توسط ۲ نفر در ریل قرار گیرند. حتی اگر آنقدر قوی هستید که می‌توانید یک ماشین را بلند کنید، ایده خوبی است که کسی در نصب سرور به شما کمک کند. اگر هنگام بالا بردن سرور اتفاقی رخ دهد، احتمال بیشتری وجود دارد که در صورت وجود شخص دیگری به عنوان پشتیبان، وسیله‌ای را خراب نکنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

ادامه در مرورگر
برای نصب ضربه بزنید افزودن به صفحه اصلی
افزودن به صفحه اصلی
روش نصب سرور در رک
آیکون مدیرشبکه رو روی صفحه گوشی ایجاد کن تا دسترسی راحتتر داشته باشی. هیچ فضایی روی گوشی اشغال نمیشه.
نصب
این پست را در...
روش نصب سرور در رک
Chrome
روش نصب سرور در رک را به صفحه اصلی اضافه کنید
نزدیک

برای تجربه ای بهینه در تلفن همراه، میانبر روش نصب سرور در رک را به صفحه اصلی تلفن همراه خود اضافه کنید

1) دکمه اشتراک گذاری را در نوار منوی مرورگر خود فشار دهید
2) "Add to Home Screen" را فشار دهید.